Nasza przyczepka czeka tam na nas!

Wczoraj wpłaciłam zaliczkę, a więc mamy rezerwację na campingu! Camping La Roccia, będziemy spać w przyczepie campingowej (oczywiście, wynajętej na miejscu). Na campingu znajdują się murowane i drewniane domki, jest pole namiotowe, oraz właśnie przyczepy. Takie rozwiązanie jest najtańsze, i wydaje nam się też najlepsze. Oczywiście, własny domek byłby wygodniejszy - przede wszystkim własna łazienka i kuchnia - ale szkoda nam pieniędzy na taki luksus, wolimy je przeznaczyć na jakąś wycieczkę.

Wykupiłyśmy tzw. pakiet - pobyt siedmiodniowy w przyczepce + śniadania, przelot z Bergamo na Lampeduzę i z powrotem, wycieczka dookoła wyspy z obiadem na pokładzie i transfer z i na lotnisko. Cena za 1 osobę 430 euro, zaliczki wpłaciłam ok. 30 %.

Przyczepka jest dwuosobowa, należy do niej też stół z krzesłami oraz lodówka. Camping znajduje się niedaleko najpiękniejszego miejsca na wyspie - Isola dei Conigli.

Więcej na temat campingu La Roccia można przeczytać na Jedziemy na Sycylię, zapraszam!

mapaCamping

Wyspa ma dlugość 9 km, a szerokość 3 km. Na tej mapce można wyraźnie się zorientować w terenie - lotnisko, miasteczko, port, camping no i Isola dei Conigli z rezerwatem żółwii morskich.

Podczas siedmiodniowego pobytu mamy zamiar zwiedzić caluteńką wyspę, zajrzeć do wszystkich zatoczek, opłynąć wyspę łodzią, popłynąć na Linosę i jak pogoda pozwoli, również na trzecią, najmniejszą wyspę Pelagii - Lampione. Podczas wycieczek dają jeść, a więc policzyłyśmy sprytnie, że w ten sposób zaoszczędzimy na posiłkach :).

Mamy zamiar na jeden dzień wynająć taki specjalny samochód, cały otwarty, Mehari - dla samej frajdy jeżdżenia takim autem, no i żeby dotrzeć nim wszędzie. A poza tym będziemy się poruszać na własnych nogach...

on 16 kwiecień 2011
Odsłony: 329

You have no rights to post comments