Z dzisiejszej wycieczki: Casalvecchio

Umieram ze zmęczenia... Wyszłam z domu o wpół do ósmej, oczywiście, pomyliłam godziny, ale co tam. Grunt, że wszystko się udało, autobus przyjechał, połączenie dalej było, udało mi się wsiadać i wysiadać tam gdzie chciałam, wróciłam, co prawda pokręciłam drogę i dotarcie do domu zajęło mi godzinę, zamiast 15 minut, ale juz jestem, dotarłam do domu o 20... Najadłam się jak prosię i teraz zipię. A jutro przede mną drugi dzień wycieczki, tym razem będzie to Taormina i Castelmola. Odpocznę jak wrócę do domu, za tydzień...

Te autobusy turystyczne są naprawdę fajnie zorganizowane. Zobaczymy jutro, ale jak na razie wszystko gra. Hostessy zajmują się pasażerami, kierują ich do właściwych pojazdów, tlumaczą, a do tego są wszystkie ładnie ubrane, w białą bluzkę i czerwony krawat, pasujący do koloru autobusu.

Ja miałam dwudniowy bilet na dwie trasy: Giardini Naxos - Taormina - Castelmola, oraz tzw. Śladami Ojca chrzestnego. Tym pierwszym autobusem dojechałam do Letojanni i tam przesiadłam się (od razu) w autobus, jadący tą drugą trasą. Najpierw przejechaliśmy przez Sant'Alessio Siculo, gdzie na szpiczastej skale stoi bardzo wysoko zbudowany zamek. Niessamowicie to wygląda, próbowałam to jakoś w czasie jazdy sfotografować, zobaczymy czy coś wyszło. Autobusy na tej trasie jeżdżą co 2 godziny, więc po prostu nie dalo się wysiąść w więcej niż dwóch miejscach, mnie się udało zobaczyć trzy...

Jadąc do Casalvecchio Siculo prawie dojechaliśmy do Savoki (serpentynami wciąż wyżej i wyżej), przed wjazdem do miasta skręciliśmy na Casalvecchio, które okazało się być całkiem blisko. No więc wymyśliłam, ża wysiądę w Casalvecchio, połażę i potem pójdę piechotą do Savoki. To był bardzo dobry pomysł, bo faktycznie to było blisko, piechotą jakieś góra 15 minut drogi. O Savoce napiszę oddzielnie, teraz Casalvecchio:

Z dziś obejrzanych miasteczek to jest najbardziej ciche, spokojne, zakopane w górach. Czas tam stoi. Cisza, spokój, słychać tylko śpiew ptaków... Z miasteczka widać rozległe góry, widać Etnę, a także i wybrzeże.

on 15 czerwiec 2016
Odsłony: 690

You have no rights to post comments