Modica Alta - spacer górną częścią miasta

Przed południem wyszłam na raczej krótki spacer, tak wypoczynkowo, a skończyło się jak zawsze... Chciałam sie rozejrzeć po okolicy, zrobić jakieś nieduże zakupy i tak dalej. No i poszłam najpierw główną ulicą do miejsca, gdzie się zrobiło nieco mniej ciekawie, a potem zobaczyłam że uliczką w bok - i bardzo w górę - idzie się do kościoła San Giorgio, który się mieści w Modica Alta, czyli w górnym mieście, no to się wdrapałam... Te widoki, no i ten piękny kościół. Pamiętam go z tamtego razu... Potem poszłam jeszcze bardziej do góry, pamiętając, że w recepcji dziewczyna mi powiedziała, że koniecznie muszę pójść do kościoła Sant Maria del Gesu, gdzie są bardzo ciekawe krużganki i absolutnie trzeba to zobaczyć, a w tamtej okolicy są też punkty widokowe skąd widać całe miasto. Panorama Modiki to coś, co chyba najbardziej mnie pociąga, więc poszłam.

Zobaczyłam miasto tak z dzwonnicy w kościele San Giovanni - podobno najwyższego punktu miasta, jak i z punku widokowego Belvedere niedaleko tego kościoła, a potem nie bez trudu dotarłam do tych krużganków. Trudno na mapie się zorientować gdzie jak dojść, bo miejsca, które na mapie mogą być blisko, w rzeczywistości bywają na różnych wysokościach... Potem wróciłam wąskimi uliczkami Modica Alta i już dość szybko znalazłam się koło domu.

Zakupów nie zrobiłam, bo wróciłam już w porze, kiedy wszystko jest zamknięte. Ale zauważyłam, a może nawet poczułam najpierw coś wartego zanotowania: dosłownie na przeciwko miejsca gdzie mieszkam, w wąskiej uliczce via Santa (czyli święta ulica) jest malutki lokalik, ludzie siedzą przy stoliku (jednym) na ulicy i jedzą smażone ryby i frutti di mare! Miałam nawet ochotę od razu sobie zamówić, ale wydaje mi się, że to była już pora kiedy zamykają, i goście kończyli jeść, a zamawiać o tej porze nie bardzo wypada. Nie problem, wiem gdzie będę jadać! Dziś spróbuję tam zjeść kolację...

on 06 październik 2017
Odsłony: 394

You have no rights to post comments