Pracowity dzień, a potem rowerem do portu i z powrotem!

)Lało gdzieś do trzeciej, potem powoli zaczęło się uspokajać, choć niebo wyglądało podejrzanie. Cały dzień pracowałam nad zdjęciami, a więc zdjęcia z Trapani są już na stronie, teraz mam do obrobienia zdjęcia z poniedziałku i z wczoraj.

Na obiad zrobiłam sobie makaron z tuńczykiem i sosem rybnym, no i przyszedł czas na rower. Ponieważ pogoda taka niezbyt bezpieczna i czasu nie tak dużo, postanowiłąm zrobić wycieczkę po prostu do miasteczka Pantelleria, pokręcić się tam, może jakieś zakupy. Była to też taka próba, czy dam radę dojechać, ile baterii zużyje rower i tak dalej. Akurat to miasteczko nie jest specjalnie ciekawe czy urocze, mnie się podoba, że nie ma tu problemu z zakupami jak w sycylijskich (i nie tylko, bo też włoskich) miastach, gdzie jak w Sciacca, można chodzić godzinami i nie spotkać sklepu spożywczego. Tutaj jest wiele sklepów, są też warzywniaki, są banki, bankomaty, można płacić kartą i tak dalej.

Ponieważ jazda po miasteczku mnie nie pociąga, dojechałam do portu i zostawiłam mój pojazd po prostu na parkingu, dalej poszłam piechotą. Coś tam kupiłam, gdzieś tam zajrzałam, pokręciłam się, a potem ruszyłam z powrotem. To nie jest tak, że rower sam jedzie, trzeba pedałować, a jadąc pod górę trzeba trochę wysiłku, ale tylko trochę.

Jutro koniecznie musi być ładnie bo chcę wybrać się na drugą stronę wyspy. Na dzisiejszą wycieczkę zużyłam 20 procent baterii. To niewiele. Tam gdzie chcę pojechać jest dużo dalej, ale trudno mi powiedzieć ile. Ogółem dookoła wyspy jest 51 km, a podobno rower jest w stanie przejechać na baterii koło 80 (pan powiedział, żeby liczyć 60. No ale nie mam zamiaru przejechać całej wyspy dookoła, więc może się uda. Poza tym jak jadę w dół, nie pedałuję, więc może wtedy baterii nie zużywam. Poradził mi, żeby wziąć ze sobą ładowarkę na wszelki wypadek,no ale nie wiem, szukać gdzie by ew. go podładować? Ważne, że to nie tak jak samochód - w razie czego można pedałować bez wspomagania. A pod górę pchać ;)

on 03 październik 2018
Odsłony: 61

You have no rights to post comments