Południowy Wschód w październiku 2017

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Jeszcze tydzień temu nie wiedziałam kiedy będę mogła planować moją dziesiątą podróż na Sycylię, bo czekalam na terminy ważnego wyjazdu zdrowotnego. Odkąd już wiem, że mogę jechać na Sycylię jak chciałam, jesienią, zaraz wzięłam się za planowanie i raz dwa ułożyłam program! Zarezerwowałam noclegi, nawiązałam kontakty, obserwuję ceny lotów...

Ma to być po pierwsze, jakby dokończenie poznawania Sycylii dookola - w zeszłym roku miał to być wschód, ale została mi południowa część wschodu. Tym razem więc jadę w ten wierzchołek sycylijskiego trójkąta najbardziej na wschód i na południe. Po drugie w tym roku postanowiłam zaprogramować wyjazd raczej wypoczynkowy, to znaczy, jak najmniej przenoszenia się, jak najmniej noszenia bagaży, jak najwięcej nic nie robienia. Tak jak nie umiem, a jak osoba w moim wieku powinna się nauczyć...

A więc będzie to najpierw cały tydzień nad morzem, potem 4 dni w Modice, i na koniec dwa w Katanii przed odlotem. A dokładniej to wygląda tak:

27 września, środa rano przylot Wizzairem do Katanii (wrr, nie lubię wizzaira, drogo!)
- prosto z lotniska autobus AST do Donnalucaty
- Donnalucata B&B Micenci - 3 noce (27 - 30 września). Plaża, miasteczko rybackie, wycieczka autobusem do Scicli

30 września autobus do Pozzallo, stamtąd do Reitani (autobus albo nawet taksówka...)
- Reitani 5 nocy (30 września - 5 października) - Casale Scirbia, domek tuż przy granicy Riserva Vendicari, 10 minut piechotą od plaży. 
- wycieczki piesze po rezerwacie Vendicari, rowerem po okolicy, wycieczka do Marzamemi itp, pływanie, snorkling. A jeśli będzie lało to sama nie wiem;)

5 października autobus do Modiki, tam Modica Old Town Rooms - pokój ze śniadaniem
- 4 dni, od 5 do 9 pażdziernika - Modica, zachwycanie się miastem
- wycieczki do Ragusy, Noto (już byłam, ale chętnie wrócę)

9 października autobus do Katanii, tam 2 noce, prawdopodobnie u Arianny, jak w zeszlym roku
- 2 dni, od 9 do 11 października. Chętnie z Katanii zrobiłabym wycieczkę do Caltagirone,poza tym nie będzie wiele czasu bo:
- 11 października po południu samolot wizzair do W-wy.

Jeśli chodzi o moją niechęć do wizzaira, to z tego powodu początkowo myślałam, żeby choć przylecieć ryanairem do Trapani, ale w ten sposób miałabym na wschód ze 3 noce mniej. Więc w końcu machnęłam ręką - będzie co będzie, damy radę i z wizzairem! 

on 06 luty 2017
Odsłony: 591

You have no rights to post comments