Pomysł na przedłużenie wycieczki amalfitańskiej...

Ostatnio przyszło mi do głowy coś takiego: planowałam z Neapolu wycieczkę jednodniową do Zatoki Amalfitańskiej. Oczywiście, da się to zrobić, prawdopodobnie autobusem pojadę z Neapolu, a tam na miejscu chciałabym przejechać trasę wybrzeżem autobusem w jedną stronę, a statkiem w drugą, żeby zobaczyć wybrzeże z różnych stron. No ale czytam o różnych ciekawych miejscach prócz Positano i Amalfi, i chciałoby się tam zajrzeć, jednak w ciągu jednego dnia byłoby trudno. Wiedziałam jednak, że jest tam bardzo drogo, to po pierwsze, po drugie, założyłam, że ta podróż ma być jak najmniej wyczerpująca, a więc nie chcę się przeprowadzać więcej niż raz - tydzień na wyspie i tydzień w Neapolu i tyle.

A więc mój pomysł: a jakby tak jednak udało się znaleźć gdzieś tam w zatoce, na trasie autobusu jakiś niedrogi nocleg na jedną noc, nie wymeldowując się z Neapolu, po prostu wziąć ze sobą niezbędne rzeczy do spania i mycia? Nie musiałabym wówczas się spieszyć, mogłabym jednego dnia zobaczyć trochę, drugiego resztę i spokojnie wrócić do Neapolu...

Spojrzałam na airbnb i JEST! Hotelik w Minori, niedaleko Ravello, nocleg ze śniadaniem 23 euro! Opinie w większości dobre, jeśli się czegoś czepiają, to parkingu, ale mnie to nie dotyczy, czasem uprzejmości obsługi, ale co by nie było, jedną noc wytrzymam :) Zrezygnować mogę nie później niż miesiąc przed wyjazdem, to jest OK, bo wtedy już muszę z pewnością mieć bilety i sprawa będzie zaklepana. A te 23 E to też nie jest tak dużo, w razie, gdyby nawet coś nie wyszlo i przepadło, to świat się nie zawali.

No to rach - ciach - rezerwacja zrobiona! :)

on 23 styczeń 2019
Odsłony: 396

You have no rights to post comments