Środa, cd, Wyprowadzenie Madonny, orkiestra, pan z kołatką i stonoga

 

Na 14 poszłam pod kościół Purgatorio, bo dziś wyprowadzenie drugiej Matki Boskiej. Przed kościołem stała ogromna orkiestra dęta - starsi, młodsi, dzieci. Po długim oczekiwaniu z kościoła wyszli najpierw przebrani uczestnicy procesji (różne postacie), a później panowie niosący jak wczoraj na ramionach postument. 

Na filmach poniżej widać jak idą, jak taka stonoga, musieli doskonale koordynować ruchy idąc tak ściśle do siebie przylegając. Pan z kołatką dawał znać kiedy się zatrzymać i odpocząć a kiedy ruszać.

Przeszłam z procesją wieloma uliczkami, na zmianę fotografując i filmując. W końcu dotarłam w okolice Bella Trapani, oczywiście, spotkałam tam Angelo i Olę. Zaczęliśmy gadać po włosku - polsku - angielsku, i tak nam zeszła za godzina, nie wiem, czemu staliśmy w cieniu, bo w słońcu było naprawdę całkiem ciepło, ale w cieniu można przemarznąć. Do tego cały czas któreś z nas stało na jezdni, przy krawężniku, a wszystkie samochody grzecznie nas omijały...

Na koniec dnia wybieram się na 21.30 do kościoła Świętego Piotra na koncert organowy. Podobno są tam najstarsze w Europie działające organy... Mam nadzieję, że koncert nie zacznie się z godzinnym opóźnieniem, jak wszystko inne:)

on 01 kwiecień 2015
Odsłony: 376

You have no rights to post comments