Informacje praktyczne

Samolot Ryanair (opcja z bagażem rejestrowanym 20 kg):
- W-wa Modlin - Bari - 206 zł 
- Bari - W-wa Modlin - 60 Euro

Dojazd z lotniska na dworzec kolejowy w Bari:
Autobus miejski AMTAB nr 16 - 1,60 E (uwaga, kierowca nie sprzedaje biletów!)
Autobus SHUTTLE 4,50 E
Pociąg Ferrovie Nord Barese 5E

Pociąg z Bari do Monopoli - 3,40 (uwaga, jest też intercity, kosztuje 9 E)

Pociąg z Monopoli do Ostuni - 2,60 E
+ z dworca w Ostuni do miasta autobus 0,90 E

Pociąg z Monopoli do Polignano a Mare - 1,10 E

(uwaga, na dworcu w Monopoli nie działa kasa, bilety kupuje się w automacie)

Autobus Lentini z Monopoli do Alberobello 2,90 (biuro turystyczne na placu S.Domenico, autobus odjeżdża z placu S. Domenico)

Autobus FSE Monopoli - Cisternino 2,20 E - Odjeżdża sprzed baru Galleria przy via Roma 54, bilety w barze

Pociąg Monopoli - Matera 8,50 E (przesiadka w Bari z dworca Bari Centrale na Ferrovie Appulo-Lucane i w Altamura przesiadka na pociąg do Matery - na tym samym peronie.przy przeciwnych torach.

z bloga: mimo że do Bari jedzie się pociągiem FS, czyli głównym włoskim przewoźnikiem kolejowym, a do Matery (sąsiednia Bazylikata) dociera linia FAL (Ferrovie Appulo Lucane), to bilet czy to online, czy w automacie na dworcu można kupić na cały przejazd. Na przesiadkę w Bari jest ponad pół godziny a dworzec FAL znajduje się przy placu przed dworcem, po lewej stronie, tuż obok kolejnego dworca Ferrovie Nord Barese (które prowadzą m.in. linię kolejową do lotniska w Bari). Dworzec FAL jest bardzo nowoczesny, na peron wchodzi się po zeskanowaniu biletu i w pociagu nikt już biletu nie sprawdza. Uwaga, wracając wsiadamy w taki sam sposób, ale nie ma tam kasowników, więc w Bari warto skasować bilet, żeby nie mieć problemów w pociągu FS...

Podatek za pobyt w Monopoli na rzecz gminy - 1 E dziennie 

Atrakcje:

- wycieczka łodzią Polignano a Mare - 30 E, wycieczka z portu rybackiego w San Vito, 3 km od Polignano, transfer z Polignano 5 E w 1 stronę  Uwaga, warto wziąć nieprzemakalną reklamówkę na rzeczy, bo łódź jest mała i w razie dużej fali wszystko jest mokre)

- zwiedzanie trulli w Alberobello gratis, warto zostawić jakiś grosz jako datek
- zwiedzanie Trullo Sovrano w Alberobello - 2 E (wstęp po okazaniu green pass)

- zwiedzanie Casa in grotta (domu w jaskini) w Matera - nie pamiętam dokładnie, ok 2,5 - 3,5 E, zależy od tego gdzie, jest ich wiele. Należy okazać green pass

Jedzonko:

- kalmary w rożku na wynos Monopoli 5,90, Bari 3,90
- ośmiornica w bułce 6,90 E

(uwaga, ceny wszystkich biletów podaję w jedną stronę, być może za zakup tam i z powrotem jest jakaś zniżka, ale na biletach tego nie widzę, więc podaję tak jak na biletach napisane. Z pewnością na bilety kolejowe nie ma zniżki za tam i z powrotem).

 

on 10 październik 2021
Odsłony: 533