Podjęłam Bardzo Ważne Postanowienie: żeby oswoić czekające mnie za półtora roku straszliwe urodziny postanowiłam spędzić ten dzień w taki sposób, żeby nie móc się doczekać... I postanowiłam, że spędzę moje urodziny na Stromboli, tego wieczoru wejdę na wulkan i będę się napawać zapachem siarki, błyskiem erupcji, czerwienią ognia na granatowym niebie... To chyba dobry sposób na przeżycie dnia nie do przeżycia :)

Jeśli mi się uda zebrać odpowiednie środki, odwiedzę wszystkie co do jednej wyspy Eolskie (Stromboli, Pantarea, Salina, Lipari, Vulcano, Filicudi, Alicudi - razem siedem), spędzę tam co najmniej pięć dni, z czego trzy - w wiosce Ginostra na Stromboli. Niezwykłej wiosce, liczącej 27 mieszkańców i 7 osłów, które są jedynym środkiem lokomocji. Gdzie znajduje się najmniejszy oficjalny port świata. Gdzie zaledwie parę lat temu założono linię elektryczną. Gdzie dotrzeć można jedynie przy sprzyjającej pogodzie...

9 czerwca 2012 roku przeżyję w sposób niezwykły. Tak sobie postanowiłam. Miejmy nadzieję, że to się uda...

(tę urodzinową podróż opisałam na Kolumberze, niedługo przeniosę ją tutaj)

Opublikowano: 30 maj 2015
Odsłony: 769

mapa

3 - 18 czerwca 2012 (Warszawa - Rzym - Messyna - Milazzo - Lipari - Salina - Panarea - Stromboli - Filicudi - Alicudi - Vulcano - Milazzo - Messina - Rzym - Warszawa)

Opublikowano: 03 czerwiec 2012
Odsłony: 1159