Lampedusa, a co to takiego?

Lampedusa to wyspa ok 150 km od wybrzeży Afryki, na wysokości Tunezji. Bliżej Afryki niż Sycylii. To część kontynentu afrykańskiego, ale z pogodą śródziemnomorską.

Lampedusa jest w zasadzie płaska, najwyższy szczyt ma nieco ponad 200 m. Północna część wyspy to strome urwiska nad morzem, ale południowe - to bajka... Bajeczne plaże z bieluteńkim piaskiem, ciepłą, przejrzystą wodą. Klimat Lampeduzy jest łagodny. W zasadzie cały rok można się tam spodziewać ciepła. W lecie jest tam tłoczno, ale poza sezonem można liczyć na spokój.

W rezerwacie Isola dei Conigli (wyspa królicza) morskie żółwie składają jaja. Pewnie nie jest to takie proste żeby móc podejrzeć żółwie lub żółwiątka, ale przynajmniej spróbować można... W pobliżu wyspy tańczą delfiny.

Na wyspie znajduje się jedna miejscowość, oczywiście, wioska Lampedusa, gdzie główna ulica nazywa się ... via Roma. Mieszkańcy to głównie rybacy, Lampedusa żyje też z turystyki.

Obowiązkowym punktem programu na wyspie jest wycieczka dookoła wyspy. Organizatorzy znają podobno miejsca, gdzie można podpatrzeć delfiny i inne atrakcje tych miejsc. Można też popłynąć na wyspę Linosa, jest to czarna, górzysta wyspa wulkaniczna.

on 19 maj 2010
Odsłony: 420

You have no rights to post comments