18.06 - Żegnając się z campingiem Togo-Togo

03 Domki campingoweTen camping wydaje mi się bardzo trafionym miejscem, w którym można się tanio zatrzymać na Vulcano. Od portu i miasteczka jest to 15 minut drogi piechotą. Jest położony w ocienionym miejscu, przy czarnej plaży, ma własne wejście na plażę.

Za pokój w domku (dwuosobowy dla jednej osoby) zapłaciłam 25 euro za noc (oczywiście, jest to czerwiec, więc jeszcze poza sezonem). Mam tu wszystko co mi potrzebne, czyli wygodne łóżko, łazienkę z prysznicem, bez problemu z gorącą wodą, kuchnię i stolik na maleńkim tarasie. Według oferty w internecie oraz przysłanego mi potwierdzenia po dokonaniu rezerwacji (i zaliczki) miało tu nie być bielizny pościelowej, tymczasem dostałam pościel...

Co warto wiedzieć, jeśli się wybiera ten camping (na Vulcano innego nie ma): w domku jest jedno jedyne gniazdko elektryczne i nie ma przejściówki na grubą wtyczkę! Włoskie gniazdka są inne niż nasze, ale jeśli wtyczka ma cienkie bolce, nie jest to problem. Jednak mojej suszarki do kontaktu nie da się podłączyć. Mam w domu taką przejściówkę, ale po kilku podróżach, kiedy nie była potrzebna tym razem jej nie wzięłam. Z tego powodu ani na Filicudi ani na Vulcano nie mogę użyć suszarki.

(dopisek nieco późniejszy: a jednak na campingu można przechytrzyć ten problem: lodówka jest podłączona do kontaktu za pomocą przejściówki! Wyłączyć lodówkę, wyjąć przejściówkę, włączyć ją do kontaktu w łazience – i suszarka działa!)

W łazience nie ma papieru toaletowego, trzeba mieć własny. Kuchenka jest na butlę gazową, i przed użyciem trzeba butlę odkręcić, początkowo nie mogłam zrozumieć, czemu nie działa.

W oknach jest siatka na owady, co jest doskonałą sprawą. Szczególnie wieczorem, kiedy światło jest zapalone, warto szczelnie zamykać drzwi, bo inaczej fruwają tu różne owady. Prócz moich licznych zadrapań, jestem również pokąsana przez coś co lata, tylko nie mam pojęcia przez co, bo nie dostrzegłam komarów...

Na campingu jest przechowalnia bagażu – mam zwolnić domek przed południem. Jest też campingowa umywalnia, więc chyba nie będzie problemu z tym, żeby jeszcze przed wyjazdem się ochlapać.

on 18 czerwiec 2012
Odsłony: 465

You have no rights to post comments