Giardini Naxos

Dotarłam do Giardini Naxos. Moje mieszkanko jest urządzone bardzo prosto, w typowym bloku na przedmieściu. Żadne tam cuda, ale jak ktoś potrzebuje się zatrzymać niedrogo i nie ma dużych wymagań (ja nie mam) to jest ok. Do tego tutaj jest cisze i spokojniej niż w centrum, a do plaży dosłownie 10-15 minut drogi. A właściciele bardzo życzliwi, mili. Zaprosili mnie do stołu, zjadłam z nimi obiad. Tiziana pochodzi z Castelmola!

Popołudnie spędziłam krążąc po mieście. Jest tu zupełnie inna atmosfera niż na zachodzie Sycylii. Trudno mi to dokładnie określić: wyraźnie miejscowość turystyczna, mnóstwo obcokrajowców, duży ruch, na ulicy mniej zainteresowania, mniej życzliwości chyba. Może się mylę, nie wiem. Przede wszystkim chciałam zrozumieć na czym polegają te autobusy turystyczne i jak się dostać do Savoki. Dobrze, że trafiłam na stoisko, gdzie sprzedawano bilety na ten autobus, bo okazało się, że trasa do Savoki jest obsługiwana tylko dwa razy w tygodniu, w tym w środę, czyli jutro! Bilet na Savokę i na Taorminę i okolice, dwudniowy kosztuje 35 euro. Nie do końca pojęłam jak to wszystko działa, pani mi objaśniała, rzucała godzinami i miejscami, najważniejsze, że pojęłam, że mam być o 8.15 na przystanku tam, gdzie kupilam bilet, bo ten autobus jeździ tylko raz. Jak nie dotrę, to stracę bilet. Czyli jutro jadę do Savoki, Casalvecchio i Forza d'Agro, jest to tzw trasa śladem ojca chrzestnego. To co mi pani w informacji powiedziała w ogóle nie zgadza się z rozkładem jazdy który mi dała, no ale trudno. Pójdę na 8.15 a potem zobaczymy...

on 14 czerwiec 2016
Odsłony: 1128

Komentarze   

+1 # Gosia 2016-06-15 08:43
Sława, czyż nie za ten chaos informacyjny (i nie tylko) plus niepewność tego, co się wydarzy KOCHAMY Sycylię? Ten klimat absurdu jest nie do podrobienia....
# iwona 2016-06-16 12:55
a ja jednak wolę rozkład jazdy na przystanku i przystanek oznaczony! Czy mam sie cieszyć z tego ,że udało mi się być w Savoce autobusem turystycznym a nie miejskim?
Ja sie też zastanawiałam nad klimatem ,atmosferom Sycylii wschodniej i zachodnie ,muszę to sprawdzić.
# sla 2016-06-17 11:12
Iwona, nie bardzo rozumiem pytanie... Do Savoki autobusem podmiejskim nie jest łatwo się dostać, a do tego dzięki temu turystycznemu dotarłam też do innych miejsc, których jadąc autobusem rejsowym bym nie zobaczyła. Oczywiście, jeśli się jest np. w Giardini Naxos i chce się dojechać do Taorminy, nie ma sensu, wg mnie, płacić tyle za turystyczny. Ale jeśli się chce objechać te miejsca, wg mnie to się opłaca.

You have no rights to post comments